Zdravím,dříve jsem využíval pro parkování na letišti v Praze prakticky jen parkia.cz, takže nemám přehled o dalších poskytovatelích. Nějakou dobu již jim však nejede rezervační web a nelze u nich rezervovat, takže parkia nyní padá.Jaký máte prosím aktuální tip na levné parkování na nebo u letiště Praha?Předem díkyH. .

Parkování letiště - Praha

Založil(a) ve fóru Letiště

Zaparkovat na letišti za 700-800,- na 4 dny je hodně, ale jsem ochotný to obětovat, tentokrát jsem to nechal na poslední chvíli a zaváhal.

Myslím, že logicky docela jde k sobě, že zvažuji různé varianty.

Goparking: 1090,- , podobní ve větší vzdálenosti 700,- a víc

https://www.parkovistezlicin.cz/ 550,- + autobus pro 4 osoby tam a zpět

A pak ty varianty zdarma, viz Ikea a podobně .... na to jsem se ptal, protože nejsem z Prahy a zkušenosti nemám. Nemám problém dojít pár stovek metrů pěšky a použít městskou :-)

 

 

0 Citovat

Pokud chcete parkovat na letišti a je vše obsazené, monitorujte dostupnost průběžně. Dost často se stává,  že se něco uvolní. Ale je to rychle pryč. Nám se takhle zadařilo tento týden, i když to vypadalo beznadějně.

0 Citovat

Když chce někdo parkovat gratis, tak asi nedává moc smysl jet pak na letiště taxi. 

Pokud se to týká letů přes den - od 6 do 24 hodin, tak není problém zaparkovat kdekoliv na okraji Prahy zadarmo, podle toho odkud kdo přijede (ideálně poblíž zastávky vlaku, případně metra) a do cca hodiny se dá dostat na letiště MHD za 40 Kč.

Někde na internetu jsou mapy modrých zón, na okrajích města moc nejsou (kromě okolí letiště).

0 Citovat

Vyuzivam https://www.parkoviste-richter.cz/cenik.htm a vzdy spokojenost. Asi dava smysl od tydne nahoru.  Predam u dveri terminalu, vyzvednu tamtez.

0 Citovat

Poté, co na Šestku umístili závory, už nehodlám absolvovat nějaké experimenty-parkování sídliště, bus atd.. Goparking na pět dnů stál asi 1k, což je docela dost, ale nějak jsem si to vysvětlila, že za ten komfort (přesun trvá asi 5min a nikam se nevolá atd..) se holt něco musí zaplatit. Že letiště nebylo schopný vybudovat záchytná parkoviště samo a že se na něj stále jezdí pouze busem je jiné téma a zřejmě nic s tím nenaděláme... ;/ 

0 Citovat

Ty zavory jsou ale zavrene, kdyz je zavrene OC, tedy v noci.

0 Citovat

Já vím. Co by s tím autem dělali, když tam bude stát přes noc? Nemůže být přece zákazníka OC, když je zavřeno. I kdyby byl přílet např. v 20.00 hod., stačí trochu zpoždění a je problém. Dívala jsem se ještě jednou na stránky OC a mají to tam dost důrazně napsané, že pro ZÁKAZNÍKY. Nevím... 

0 Citovat

A jak se dostaneš z OC Šestka na letiště? Autobusem. Stejně se na letiště dostaneš autobusem za 15 minut ze Zličína, kde se dá parkovat u té Ikea.

Letiště má parkoviště vybudovaná a fungují na komerční bázi. Budovat nějaká další záchytná rozhodně není v jeho zájmu, ani jeho povinnost.

4 Citovat

@Sue Ellen Ewing  

Jestli je to na mě, tak já se neptala.  Ano trochu těch parkovišť na letišti je a o jejich existenci vím... o tom, co je v zájmu letiště opravdu nevím, připadá mi v poslední době, že možná to, aby jim tam hlavně nelezli lidi.... :D 

Nevím, proč si tady místo rad, tipů a zkušeností občas někdo potřebuje pořád dokazovat, kdo "ho má většího" .... 

Zlaté fórum AL, prosím vrať se mi.... 

1 Citovat

co je na tech parkovistich na letisti spatne? nejsou za raketovou cenu a moznost psrkovat za par supu primo pred terminalem je dokonala.

1200 za tyden parkovani asi 4 minuty chuze od terminalu (Pa) nebo 1800 za tyden parkovani asi 1 minutu chuze parkovani od terminalu (Pb) - to jinde v evrope nemate.

a jestli goparking na pet dnu stoji 1000, tak  to nic moc tedy… 

4 Citovat

Tak si to shrňme:

Letiště má vlastní parkoviště rozdělené do několika cenových kategorií. Kapacita je dostatečná, nemyslím, že by vůbec někdy bylo vše komplet vyprodáno.

V okolí letiště jsou další soukromá placená parkoviště, levnější než ta na letišti.

Pořád se dá zaparkovat ve vzdálenějším okolí úplně gratis.

Na letiště se pak dá dostat busem, taxi nebo nějakým shuttle.

 

3 Citovat

Jen pro info, postavit v Praze jedno místo v patrových garážích je investice cca 800 000 až 1 000 000 Kč. Jestli mají z parkovného v průměru 150 Kč za den (zima je levnější než léto), tj. za rok 55 000 Kč, jen na stavbu by vydělávali zhruba 15 let. 

2 Citovat

Sue Ellen Ewing napsal(a):

Tak si to shrňme:

Letiště má vlastní parkoviště rozdělené do několika cenových kategorií. Kapacita je dostatečná, nemyslím, že by vůbec někdy bylo vše komplet vyprodáno.

cca posledni dva roky pred covidem bylo v lete, specialne v cervenci, vyprodano fest. do posledniho mista. a k tomu byly vyprodana i vetsi cast “soukromych” parkovist kolem… 

0 Citovat

Na mé termíny na počátku října je vyprodané komplet, včetně těch nejdražších. Sleduji to teď cca týden.

Sue, alias padrino, to jsou jen tvé domněnky, že nikdy nebylo vyprodané, tak to sem prosím nepiš, zbytečně mateš ostatní

1 Citovat

hankaa napsal(a):

Já vím. Co by s tím autem dělali, když tam bude stát přes noc? Nemůže být přece zákazníka OC, když je zavřeno. I kdyby byl přílet např. v 20.00 hod., stačí trochu zpoždění a je problém. Dívala jsem se ještě jednou na stránky OC a mají to tam dost důrazně napsané, že pro ZÁKAZNÍKY. Nevím... 

nic, stali jsme tam naposled v unoru 5 noci. Pak 119 na letiste par minut.

0 Citovat

Mně se tedy ještě nikdy nestalo, že by bylo všechno parkování na aeroparkingu na letišti komplet vyprodané. Vždy něco nabízeli, i když to třeba stálo nesmysl.

0 Citovat

No, tak mně začátkem srpna. Letištní parkingy a go parking plný. Parkoval jsem v Buštěhradě.

 

2 Citovat

Parkování v BTS v srpnu ukazoval web plný. V reálu bylo míst fakt hodně. Dost pravděpodobně to tak bude mít většina letišť. 

0 Citovat

v praze to tak nefunguje.... tam, pokud system hlasi plno, tak je opravdu plno. 

2 Citovat

[citace="Pavel Planespotter"]

No, tak mně začátkem srpna. Letištní parkingy a go parking plný. Parkoval jsem v Buštěhradě.

 

Stejná zkušenost v exponovany termín na začátku července (státní svátek) - parking na letišti plný, go parking plný. Létám casto služebně, nikdy se mi nestalo, že bych nezaparkovala na letišti nebo aspoň na go parking..... evidentně v době peak termínů nelze spoléhat na rezervaci pár dní předem...

2 Citovat

Na vikendovku nebo na vikend se statnim svatkem v patek jsem nechaval auto v ulici Vlastina - vedle Evropske naproti mekaci. Je tam fialova zona, myslim za 20 na hodinu, vikend je zdarma. Na letiste jsme dojeli busem 119. Zastavka je hned naproti. Na parkovisti u mekace jsem si to netroufnul nechat stat treba 3 dny ☹️

1 Citovat

další varianta, kterou jsem právě teď úspěšně vyzkoušel je auto car4way ... vlastním vozem dojet třeba na ten zličín, ruzyně, bílá hora, nebušice nebo něco takového (předem si ověřit, že tam je car4way auto k půjčení a zároveň není modrá zóna, takže vlastní auto tam můžu nechat)

svoje auto zaparkuju, během chviličky jedu na letiště už půjčeným car4way autem, které zaparkuji naproti terminálu 1 v parkovacím domě pro autopůjčovny (tuším parking c, při příjezdu na letiště první na levé straně, když už začíná budova terminálu) a po příletu si zase půjčím jiné jejich auto a dojedu si ke svému zaparkovanému autu (samozřejmě stejně to jde udělat do teď a dojet na letiště MHD, ale já měl odlet brzo ráno a návrat později večer, takže MHD už nejezdí tak často, takto jsem jel "okamžitě" po zaparkování a po příletu a pokud jede více lidí a poctivě by si všichni kupovali jízdenky na oba směry, tak je půjčené auto i levnější)

mají teď zatím časově neomezenou akci, že letiště je bez poplatku (dříve tam byl jednorázový příplatek 3 stovky) ... z těchto oblastí dojedete na letiště za 10-15 minut, takže půjčení auta stojí cca 150 až 200 kč jedním směrem (dejme tomu třeba 350 kč oba směry) a přitom tam můžete stát klidně 14 dnů a zároveň při registraci přes moje doporučení dostanete 30 minut zdarma (není třeba využít najednou, já měl nejdříve jízdu asi 11 minut z autoservisu domů, abych si vyzkoušel systém, potom cestu 14 minut na letiště a pak na cestu z letiště mi zbyly poslední volné minutky a teprve část této třetí cesty jsem reálně platil)

registrace do car4way je zdarma (nutno řešit předem) a není třeba platit žádný měsíční poplatek nebo něco takového, zkrátka k ničemu se nezavazujete, ale je třeba předem upozornit, že vyžadují OP + ŘP a připojení bankovní identity nebo složení kauce

Kdyby někdo měl zájem, tak rád v PM pošlu moje doporučení na získání 30 minut zdarma (30 minut získá nově registrovaný člověk a já také) a samozřejmě tímto půjčeným autem mohou pražáci jet klidně i z domova, ale například cesta z druhého konce prahy by už vyšla díky placení za každou minutu docela draho, tak proto jsem volil přiblížení se vlastním autem k letišti

0 Citovat

Mel napsal(a):

[citace="Pavel Planespotter"]

No, tak mně začátkem srpna. Letištní parkingy a go parking plný. Parkoval jsem v Buštěhradě.

 

Stejná zkušenost v exponovany termín na začátku července (státní svátek) - parking na letišti plný, go parking plný. Létám casto služebně, nikdy se mi nestalo, že bych nezaparkovala na letišti nebo aspoň na go parking..... evidentně v době peak termínů nelze spoléhat na rezervaci pár dní předem...

 

 

 

Teď cca před týdnem  také plno. 

1 Citovat

Zrovna na tento víkend je aeroparking kompletně vyprodaný už asi 14 dní, musel jsem na goparking. 

A souhlas s předřečníky, parkování přímo na letišti na C je na evropské poměry dost levné, nevím, co víc by mělo letiště udělat, všechna jeho parkoviště jsou hodně využívána, takže to dělají dobře.  

2 Citovat

Jo, dokonce i ty XXL místa za raketu jsou vyprodaný.

Mně tam chybí velké otevřené parkoviště v dochozí vzdálenosti. Něco jako P-C na Schwechatu. Pole vedle (na sever od) hangáru ČSA Technics by se na to možná hodilo.

0